právě čtete téma

Návrhy zahrad

Vlastníte zahradu, pozemek, jakýkoliv kousek půdy nebo chcete jen někomu udělat radost?

Častokrát stojíte na místě a nevíte kde začít? Naše firma Zahradní středisko s.r.o. Vám ráda, obětavě a profesionálně poradí a navede Vás na správnou cestu na jejíž konci proměníme  Váš pozemek v malebnou, vkusnou, funkční a zábavnou zahradu. Cílem naší snahy a práce je maximální funkční a estetické využití Vaší zahrady. Víme, že zahrada není jen práce a nekonečná údržba a proto stavíme zahrady a jinou zeleň přesně Vám na míru proto aby se zahrada stala hrou a zábavou pro každou generaci.

Hlavní je celkové uspořádání pozemku

Než se pustíme do plánování, musíme se rozhodnout, co od zahrady očekáváme, v jakém prostředí budeme vychovávat své děti,prožívat hezké chvilky se svou rodinou a kdo další bude zahradu užívat, jakou péči jsme schopni ji dát a  v neposlední řadě také, kolik finančních prostředků máme k dispozici. To jsou totiž otázky, které nám přizvaný odborník stejně položí  a odpovědi na ně se stanou klíčem celého návrhu. Umíme najít řešení přímo Vám na míru.

Možnosti návrhu zahrad

Možností, jak uspořádat zahradu, je téměř neomezené množství. Zvlášť v případě, když důkladně a najednou zvážíme všechny praktické otázky. Začátek by měl pramenit u lidí, kteří budou zahradu užívat. Pro ně budeme stavět kompozicei v takové podobě a z takového materiálu, aby se v nich cítili bezpečně a příjemně. Za pozornost stojí i vhodné oddělování jednotlivých částí zahrady, rozmístění kompozičních prvků, budování jednotlivých míst v zahradě, jezírka, skalky,cesty, odpočinkové místa pro Vaši regeneraci, přičemž největší míru fantazie můžeme uplatnit při plánování romantických zákoutí Vaší zahrady, určených k sezení a odpočinku, tedy pro zabudování altánu, terasy či pergoly. Naplánovat si mužete již dnes skoro cokoliv  a s pomocí našich projektantů můžete své sny realizovat a snít je na plno.

Není nad péči odborníků

Řadu prací můžeme zvládnout sami, ale brzy poznáme, že volného času pro realizaci nemáme mnoho a nakonec nám docházejí i síly. Proto včas přizveme odborníky, jako je zahradnická firma Zahradní středisko s. r. o., která má k dispozici zahradního architekta a realizační tým pro zajištění všech potřebných prací včetně dodávky zahrady na klíč.

Přistoupíme k výběru kompozičních prvků

Teprve když jsme si rozvrhli prostor po praktické i technické stránce, přijde na řadu samotný výběr a rozvržení kompozičnívh prvků a vegetace. První, čemu musíme tyto kompoziční prvky  přizpůsobit, je typ, velikost, styl a umístění zahrady, kterou chceme vytvořit. Pokud je náš dům a pozemek součástí širší zástavby s menšími pozemky, musíme se smířit s tím, že ve své zahradě si nemůžeme dovolit vysazovat co a jakým způsobem chceme. Právě v tomto případě oceníme pomoc zahradníků z firmy Zahradní středisko s. r. o., kteří májí  více  jak dvanáctiletou praxi v zakládání a údržbě  zahrad všech typů.  Ti vědí prakticky vše o vybraných rostlinách, stromech a keřích i o jejich požadavcích na stanoviště.
 
Základem pěstitelských úspěchů je respektování všech faktorů a podmínek v okolí  pozemku, na kterém je zahrada umístěna. Ani maximální péče, kterou zahradě věnuje majitel či odborná firma, nezmění klimatické a topografické podmínky na pozemku, kdy jsou stanoviště po větší část dne vystaveny buď žáru slunce nebo stínu či vlhkosti. Záleží čistě jen na našem vkusu a přání, zda se chceme obklopit rozrostlými květinami, bylinkovými či užitkovými záhony, nebo zda zahradu opřeme o kvetoucí keře a stromy. Při realizaci zahrady je ale vždy důležité respektovat budoucí vzhled a habitus rostlin. Jednodušší je vysadit kultivar, který vyhovuje konkrétním požadavkům našeho stanoviště. Společnými silami dokážeme docílit komplexního celku ze kterého bude sálat pestrost, barevnost, život a který projde svím vývojem a bude nám a našim potomkům působit radost, pohodu a uspokojení.

více než
250 realizací zahrad
rádi vám připravíme
Grafické návrhy
u nás získáte
Realizace na klíč
Nejsme obyčejní zahradníci
Jsme profesionálové
Mám zájem o služby
Zpět nahoruNahoru